ул. Чернышевская, 27 +38(099)645-05-62
ул. 12 Апреля, 20  +38(099)431-54-33, +38(098)287-45-92

пр.Гагарина, 248 +380508593343 ул.Гвардейцев-Широнинцев, 84 +380991776480

г. Лозовая, ул.Привокзальная, 24 +380991776338

З місця події: у Києві активісти під МВС вимагають припинити дискредитацію замісної терапії для наркозалежних. ВІДЕО

«Не дамо поліції робити показники на хворих та дискредитувати замісну терапію». Акція протесту під таким гаслом розпочалася під стінами Міністерства внутрішніх справ сьогодні у Києві.

Активісти б’ють на сполох, що у МВС розпочали масштабну атаку по дискредитації клінік замісної підтримувальної терапії. Чи то ради спроб захопити контроль над цим сектором, чи то через конкуренцію, адже нині все більше наркозалежних відмовляються від вуличних наркотиків та сумнівних ребцентрів.

За словами мітингувальників, в Україні існує законна та ефективна альтернатива лікування наркозалежності, яка дозволяє хворим повертатись до соціума – це замісна підтримувальна терапія, яку надають державні та приватні, ліцензовані МОЗ клініки. Така терапія довела ефективність у всьому світі, вона визначена як провідний спосіб лікування у країнах ЕС.

Люди нагадали, що ще наприкінці 2020 року у МВС заявили про безпринципну боротьбу з розповсюджувачами наркотиками. Адже вуличні наркотики – це не лише трагедія окремих родин – це масова епідемія в Україні, поруч з якою розповсюдження ВІЛ, гепатитів, туберкульозу, смерті від передозування серед молоді, зростання кримінальних злочинів.

Але виконавці наказів дуже швидко змістили акценти, й замість полювання на наркодилерів, які, стверджують мітингувальники, є  «кришою» правоохоронців, вони заради показників та особистого збагачення почали полювати на хворих на наркотичну залежність та офіційні клініки замісної терапії.

Особливо, цей тиск збільшився після страшної пожежі у Харкові у пансіонаті літніх людей, який співіснував разом з неофіційним реабілітаційним центром для наркозалежних.

Протестувальники побоюються, що дискредитація клінік та самої ідеї замісної терапії, незважаючи на її підтримку на рівні держави та ЄС, готуються по всій Україні.

До слова, акція протесту і флешмоби проти дискримінації замісної терапії пройдуть у 17 регіонах України. У Києві, окрім мітингу біля МВС, акція пройде біля офісу обмудсмана України.